]]>

Najlepsze rozszerzenia dla TYPO3

2011-11-09 14:16 przez administrator

20 najprzydatniejszych rozszerzeń, dla Twojego serwisu.

News (tt_news)

System aktualności w Twoim serwisie. Rozszerzenie zaliczane jest do podstawowego wyposażenia TYPO3. Prawdopodobnie nie natkniesz się na potrzebę uzycia funkcji, która nie została już w nim zaimplementowana. Moduł posiada duże możliwości konfiguracyjne. Możesz wykorzystać go do nawigacji, listowania, kategoryzacji, wyszukiwania i przeglądania różnych treści. To wcale nie musi być dział aktualności.

Real URL's (realurl)

Rozszerzenie zapewnia automatyczną transformację adresów URL, co jest bardzo ważne dla pozycjonowania Twojej witryny oraz indeksowania jej przez wyszukiwarki internetowe. Rozszerzenie świetnie radzi sobie z każdą postacią adresu jak np. “index.php?id=123&type=0&L=1”) zamieniając go w tak zwany czytelny URL “Speaking URL” jak “firma/kontakt/pomoc-techniczna.html”). Wszystko po to by adresy Twoje serwisu uczynić maksymalnie czytelnymi dla ludzkiego oka.

Peimic's RealURL Configuration Helper (cbrealurl)

Nie ma jak ułatwić sobie trochę życie. Jest to dadatek do Real URL's, dzięki któremu w kilka minut otrzymasz przyjazne linki, które inaczej musiałbyś ręcznie konfigurować. Moduł zawiera gotowe konfiguracje dla takich rozszerzeń jak tt_news, news_search, indexedsearch, srfeuserregister, tt_products oraz także innych. Bardzo przydatne rozwiązanie.

TemplaVoila! (templavoila)

W skrócie TemplaVoila to alternatywny system tworzenia szablonów, który dostarcza graficzny interfejs użytkownika. Metodą wybierz-kliknij w ciągu 10 minut przerobisz stronę HTML na w pełni funkcjonalny szablon TYPO3.

Jako pomoc znajdziesz w internecie wiele publicznie dostępnych tutoriali. Rzuć okiem np. na:
TemplaVoila Flash Tutorial (2007)

Calendar Base (cal)

Często stajemy przed potrzeba wykorzystania funkcjonalności związanych z kalendarzem wydarzeń. Sprawę komplikuje niekiedy fakt, że funkcje które akurat potrzebujesz znajdują się w całkiem osobnych rozszerzeniach. Calendar Base ma je wszystkie w sobie. Między innymi:

 • widoki dnia, tygodnia, miesiąca i roku
 • możliwość skonfigurowania z tt_news
 • wiele kalendarzy w jednym serwisie
 • możliwość tworzenia, edycji i aktualizacji wydarzeń w panelu administracyjnym oraz samej stronie
 • zarządzanie złożonymi powtarzającymi się wydarzeniami
 • eksport do MS Outlook (Express) i Mozilla Sunbird
 • monitorowanie wydarzeń oraz powiadomienia na email

 

Powermail (powermail)

Nie spotkaliśmy jeszcze lepszego rozszerzenia dla tworzenia formularzy kontaktowych w żadnym innym systemie. Łatwy w obsłudze, mnogość konfiguracji. Funkcje jak walidacja danych, wieloetapowe formularze i ankiety, przypisywanie różnych szblonów HTML, możliwość eksportu danych do HTML, CSV, EXCEL to tylko niektóre z nich.

Wypróbuj to rozszerzenie, a gwarantujemy Ci, że nie będziesz szukał innego.

Smallads (ke_smallads)

Za pomocą tego rozszerzenia dwiedzający użytkownicy mogą zamieszczać, edytować i aktualizować drobne ogłoszenia w Twoim serwisie. Możliwość załączenia obrazka, danych kontaktowych, opcjonalny email. Podział na kategorie i prosty system wyszukiwania. Automatyczna lub zatwierdzana przez administratora publikacja dodanych ogłoszeń.

Articles (de_articles)

Plugin pozwala na tworzenie artykułów z podziałem na strony oraz możliwością dołączenia do nich sekcji z nawigacją. Import treści odbywa się z plików TXT lub HTML. Możliwość załączania grafik do poszczególnych sekcji.

Rozszerzenie posiada funkcjonalność wyświetlania pojedyńczych artykułów, przeglądania ich kompletnej listy lub nawet wyszukiwania artykułów po ich słowach kluczowych,

SmoothGallery for TYPO3 (powermail)

Bardzo ciekawa galeria autorstwa JonDesign. Zerknij na demo pod adresem:
http://smoothgallery.jondesign.net/showcase/gallery/

Rozszerzenie dostarcza funkcjonalność galerii lub pokazu slajdów, przełączana automatycznie lub za pomocą przycisków "poprzedni/następny", efekt lightbox, podpisy do zdjęć oraz kilka innych funkcji i ustawień.

Forums (mm_forum)

Rozbudowany moduł forum autorstwa Mittwald CM Service, posiada bardzo szeroki zestaw funkcji. W chwili obecnej na funkcjonalność składa się sześć głównych modułów forum oraz dodatkowy do zarządzania:

 • Tablica wpisów (Message Board)
 • Rejestracja użytkowników (User registration)
 • Komunikacja użytkowników (Private messaging)
 • Zindeksowana wyszukiwarka (Indexed Search)
 • Profile użytkowników (User details)
 • Statystyki portalu (Portal information)
 • Moduł zarządzania (Backend Administration module)

Zrzuty ekranu

 

Perfect Lightbox (perfectlightbox)

Szybki i prosty sposób na możliwość powiększania grafik na Twojej stronie za pomocą kliknięcia. Działa na pojedyńczych obrazkach jak i galeriach z możliwościa prezentacji w trybie slideshow. Moduł obsługuje różne tryby pracy - my polecamy konfigurację jQuery plus Lightbox.

Rozszerzenie jest elastyczne w konfiguracji, generuje w pełni poprawny kod HTML i w efektowny sposób wzbogaci funkcjonalność każdej strony. Zerknij: Zrzuty ekranu

Media Links in a Lightbox (rgmedialinks)

Publikacja materiałów video z najpopularniejszych serwisów w połączeniu z efektem Lighbox. Wstaczy wkleić sam link do filmiku, aby ujrzeć go na stronie. Oprócz instalacji rozszerzenia nie musisz robić nic więcej! Funkcjonalność działa również w zainstalowanych modułach serwisu jak np. tt_news.

Moduł został przetestowany z takimi portalami jak youtube, video.google, metacafe, dailymotion, clipfish, sevenload. Możesz również zamieszczać video z swoich własnych stron! Zrzuty ekranu

Front End User Registration (sr_feuser_register)

Funkcjonalność związana z rejestracją nowych użytkowników. Jeśli budujesz stronę społecznościową jest duża szansa, że będziesz potrzebował tego modułu.

 

 • powiadomienia email w formacie HTML
 • Opcjonalne załączniki dla emaili potwierdzających
 • Mozliwość użycia adresu email jako loginu do konta
 • Możliwość wyboru grupy użytkoników podczas rejestracji
 • Opcjonalny proces zatwierdzania rejestrowanych kont
 • Możliwość wgrywania i zarżadzania grafikami przez zarejestrowanych użytkowników
 • walidacja adresów URL użytkowników
 • Wysyłanie zaproszeń w celu rejestracji
 • Przełączany tryb powitania
 • szyfrowanie haseł
 • stylowane za pomocą CSS szablony zgodne ze standardem XHTML

 

Google Maps (wec_map)

Dzięki temu ropzszerzeniu mamy do dyspozycji interfejs graficzny w panelu zarzadzania, za pomocą którego z łatwością dodamy do stron witryny mapy google z naniesionymi lokalizacjami. W rozszerzeniu dostępne są dwa moduły:

Simple Map Plugin pozwala na dodanie na mapie google pojedyńczych adresów lokalizacji, jak na przykład Twojej firmy. Jedna dzięki dodatkowej konfiguracji rozszerzenia za pomocą TypoScript możemy dodać wiele adresów i wiele markerów na mapie.

Frontend Users Map Plugin pozwala na pokazywanie wielu lokalizacji na mapie google. Adresy pobierane są z listy profilów zarejestrowanych użytkowników strony. Lokalizacje te mogą być ograniczone takze do wybranej grupy użytkowników. Opcje bezpieczeństwa pozwalają na ukrycie szczegółowych danych miejsca zamieszkania. Zrzuty ekranu

Comments (comments)

Rozszerzenie dostarcza funkcjonalność komentowania dowolnych treści zamieszczonych na stronie.

Multiple Content (jfmulticontent)

Za pomocą tego rozszerzenia zamieścisz często wykorzystywane na stronach www elementy takie jak akordion, czy tabulator. Do wykorzystania mamy siedem możliwości:

 • Multiple contents
 • Tabulator
 • Accordion
 • Sider
 • SlideDeck
 • easyAccordion
 • Booklet

Bardzo przydatne rozszerzenie w zestawie narzędziowym strony. Działanie modułu najlepiej przedstawią: Zrzuty ekranu

Page Style Sheet Selector (css_select)

Dodatek pozwala na załączanie w prosty sposób dodatkowych akruszów styli CSS dla każdej ze stron w drzewie witryny. Możesz optymalizować wielkość ładiowanego kodu CSS strony załączając go tylko tam, gdzie jest potrzebny, a także w szybki sposób wprowadzać indywidualne poprawki styli na poszczególnych stronach.

Old2New Redirect (fb_old2new_redirect)

Jeśli migrowałeś kiedykolwiek swoją starą stronę do nowego systemu CMS pewnie zdajesz sobie sprawę ile bólu głowy może przyprawić proces zachowania starej struktury linków SEO. Zachowanie starej struktury linków jest ważne dla pozycjonowania, a zarazem pozwala uniknąć sytuacji, w której użytkownicy strony systematycznie będą trafiać na treść "Błąd 404 - Strony nie znaleziono" - to irytujące dla nich i złe dla interesu. Jednym sposobem na rozwiązanie problemu jest zawarcie przekierowań typu 301 w pliku .htaccess katalogu strony. Dzięki temu rozszerzeniu szybko i sprawnie zmapujesz strony swojej starej strony na ich nowe lokalizacje w TYPO3.

SEO Basics (seo_basics)

Rozszerzenie wprowadza dodatkową funkcjonalność w module "Info" TYPO3. Od teraz masz do dyspozycji dodatkowe pola edycji dla każdej ze stron, dzięki którym z łatwością wyedytujesz pola meta odpowiedzialne za opis, słowa kluczowe i tytuł. Jeśli chcesz możesz za jednym razem uzupełnić tagi SEO nawet dla całej witryny. Ponadto w prosty sposób wygenerujesz mapę strony Google Sitemap (XML) jak równiesz wyeksportujesz ją do postaci kodu HTML. Co Ty na to ? :)

Language Selection based on domain (rlmp_language_detection)

Coś dla stron wielojęzycznych - automatyczne ustawianie języka strony dla odwiedzających na podstawie preferowanego języka ich przeglądarki internetowej. Doinstalowując ml_geoip, wybór może być dokonywany również według regionu pochodzenia ich adresów IP.
Małe, a cieszy.

Wróć

Zobacz również