]]>

Artykuły

Środa

11.07.2012

Strona/sklep - wysyłane mail'e trafiają do SPAM'u ?

Bardzo częstym problem, który spotykamy u naszych klientów jest sytuacja, w której maile wysyłane przez oprogramowanie do jego użytkowników trafiają do SPAM'u jako niechciana poczta w skrzynkach pocztowych takich portali jak wp.pl, o2.pl itp.

Więcej...

Piątek

06.07.2012

Facebook FBML i walidacja W3C

Widgety facebooka są dzisiaj niemal obowiązkowe na stronach internetowych czy sklepach www. Niestety tagi nie są poprawnie walidowane przez korporację W3C. Jak wiadomo poprawna walidacja strony www jest pomocna przy pozycjonowaniu. Może się bowiem zdarzyć iż roboty indeksujące "wystraszą się" błędów poprawnej walidacji i opuszczą naszą stronę zanim na dobre zaczęły.

Więcej...

Środa

13.06.2012

Magento - niechciane atrybuty na stronie produktu

Magento pozwala na utworzenie dodatkowych atrybutów użytkownika dodawanych do zestawów cech produktów. Można wykorzystać je między innymi do prezentacji dodatkowych właściwosci widocznych w sklepie na stronie produktu w postaci tabeli "Informacje dodatkowe".Może zajść sytuacja, w której będziesz chciał ukryć niektóre atrybuty na stronie produktu, a one i tak będą wyświetlane z wartością "Nie" lub "N/D".

Więcej...

Poniedziałek

14.05.2012

Wysyłka newsletter'a w magento

Najwięcej wątpliwości, czy moduł Newsletter w Magento jest skonfigurowany poprawnie przynosi fakt, że wysyłka uruchomionej kolejki newsletter stoi w miejscu. W artykule postaramy się wyjaśnić związane z tym kwestie.

Więcej...

Środa

21.03.2012

Magento Cron - Zaplanuj zadania w swoim sklepie

Cron to narzędzie służące to planowania automatycznego uruchamiania skryptów i poleceń w systemie. Konfigurując Cron zadbasz o automatyczną konserwację sklepu oraz uruchamianie takich zadań jak generowanie aktualnej mapy strony, aktualizację reguł cenowych, wysyłkę newsletters i nie tylko.

Więcej...

Poniedziałek

12.03.2012

Nowy wygląd Facebook'a (Timeline) nieunikniony.

Najpierw użytkownicy, a teraz strony facebook. Już 30 marca facebook obowiązkowo wprowadzi w życie Oś Czasu (Timeline) dla stron typu fanpage oraz biznesu. Zmiany w nowym wyglądzie są znaczące, a ten kto nie zdąży się dostosować przed 30 marca, zostanie automatycznie przełączony. W tej chwili facebook udostępnia nam opcję "preview", dzięki której możemy podejrzeć aktualny wystrój naszej strony.

Więcej...

Wtorek

28.02.2012

Magento - problem z wyświetlaniem wykresu sprzedaży

Jedną z popularniejszych usterek w Magento widoczną zaraz po samym wejściu w panel zarządzania jest częsty problem z wyświetlaniem się wykresu sprzedaży w tablicy sklepu. Są dwie szybkie metody na jego rozwiązanie.

Więcej...

Piątek

02.12.2011

Koniec z reset.css

Przeglądarki internetowe potrafią być prawdziwą zmorą przy projektowaniu stron www. Dokładnie rzecz ujmując, chodzi o rożnice wynikające z domyślnie interpretowanych przez nie elementów. Do tej pory najlepszą metodą było wyzerowanie między innymi padding'ów i margin'ów w pliku reset.css, a następnie ich zadeklarowanie w naszym pliku css na nowo.

Więcej...

Sobota

26.11.2011

Magento 1.5 - Problem z dodawaniem widget'ów

Cannot convert 'el' to object, el is null, Nie można uzyskać właściwości "focus": obiekt jest pusty lub niezdefiniowany - Czy któryś z tych komunikatów wygląda Ci znajomo ?

Więcej...

Niedziela

13.11.2011

Rozszerzamy funkcjonalność kategorii Magento

We wdrożeniach paltformy Magento często stajemy przed koniecznością rozszerzenia funkcjonalności kategorii produktów naszego sklepu. Najbardziej wygodnym i praktycznym rozwiązaniem będzie wtedy dołożenie dodatkowego atrybutu dla kategrii dostępnego na karcie ich edycji w panelu zarządzania.

Więcej...